Кожна друга дитина-біженець з України відчуває тривогу та хвилюється за майбутнє

Кожна друга дитина-біженець з України відчуває тривогу та хвилюється за майбутнє

Згідно з новим звітом Save the Children, діти, які втекли з України, мають складнощі зі своїм психічним здоров’ям — більше ніж кожна друга дитина відчуває тривогу або занепокоєння за своє майбутнє, пише Scoop.

Звіт під назвою «Це моє життя, і я не хочу втрачати ані року: досвід і благополуччя дітей, які втікають з України», базується на опитуваннях, фокус-групах і обговореннях з понад 1000 дітей-біженців та їхніх опікунів у восьми європейських країнах: це Фінляндія, Італія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія та Швеція.

Дослідження показало, що діти-біженці, які відвідували школу, рідше почувалися самотніми, але близько третини дітей не відвідували школу перед літніми канікулами, а чверть не мали наміру вступати до місцевої школи у 2022-2023 навчальному році. Половина опитаних дітей повідомили, що відчувають більше тривоги після втечі з України. Цей показник досягає 78% для дітей віком від 16 років.

Більше половини опитаних дітей вважали, що їхня ситуація покращилася б, якщо б вони мали друзів із приймаючої громади (57%), мали б можливість займатися спортом чи хобі (56%) і вивчали місцеву мову (54%). Хлопчики значно частіше, ніж дівчата, повідомляють про тугу за друзями вдома (64% порівняно з 52% відповідно).

Діти та їхні дорослі хочуть повернутися додому в Україну, але навряд чи це станеться для більшості найближчим часом. Тому приймаючі уряди мають планувати на довгострокову перспективу, щоб діти-біженці мали відчуття нормальності та позитивний погляд на майбутнє. Уряди мають подвоїти зусилля для зарахування дітей до шкіл і усунути перешкоди, зокрема збільшити кількість шкіл і забезпечити мовну підтримку для дітей та їхніх опікунів, зазначають автори опитування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *