Таємниці президентів США про власне здоров’я

Хілларі Клінтон – далеко не перший американський політик, який не хоче розповсюджуватися інформацію щодо стану свого здоров’я, пише http://ru.rfi.fr/. У  різний час кандидати на головне крісло у Білому домі приховували від громадськості правду про те, як почуваються.

У минулі вихідні стан здоров’я кандидата від демократичної партії Хілларі Клінтон стало темою номер один в президентській кампанії. Її суперник Дональд Трамп, раніше говорив, що у Хілларі не вистачить сил для роботи на посаді глави держави, але після того, як вона знепритомніла, від коментарів таки відмовився. Вінсен Мішлен, професор політичної історії США в СьянсПо Ліон, вважає, що Хілларі Клінтон не завжди «прозоро»,говорить про своє здоров’я.

Вінсен Мішлен: «Невідомо, коли саме їй був поставлений цей діагноз, але в цілому вона в цьому питанні не до кінця чесна, – каже Вінсен Мішлен. –  Це якоюсь мірою  стало одним із символів її кампанії, адже  вона активно ухилялася від спілкування з пресою, не проводила   прес-конференцій, і не виключено, що їй це зашкодить. Що стосується Дональда Трампа, йому б не варто надмірно експлуатувати ці чутки у виборчих цілях, бо сам він ще менш прозорий, і це стосується не тільки стану здоров’я. Наприклад, він відмовився публікувати свої податкові декларації за останні роки, всупереч практиці, яка склалася за останні 20 років. Так що, якщо Трамп буде використовувати непрозорість як аргумент проти Клінтон, це може обернутися і проти нього ».

До речі, у 2015 році команда Трампа оприлюднила лист доктора Гарольда Бронштейна, який спостерігав за станом здоров’я мільярдера останні 30 років. Доктор Борнштейн розповів американцям, що його пацієнт схуд на 15 фунтів (6,8 кг) за останній рік, щодня приймаючи аспірин і статини (препарат для зниження рівня холестерину) в низьких дозах, а результати його аналізів «прекрасні». «Якщо його оберуть, – сказано в листі доктора, – то я можу однозначно заявити, що пан Трамп буде найздоровішою  людиною з усіх тих, хто коли-небудь займав цю посаду». Пізніше з’ясувалося, що в листі було допущено низку неточностей з медичної точки зору. Багато лікарів вважають лист лікаря Трампа занадто роздутим і необ’єктивним.

Пізніше в інтерв’ю CNN Гарольд Борнштейн заявив, що «квапився, коли писав цей лист, бо  його очікували пацієнти».

Вінсен Мішлен, професор політичної історії США в СьянсПо Ліон, зазначає, що і Трамп, і Клінтон мало говорять про справжній стан справ, описаних в їх особистих медичних книжках. Вінсен Мішлен: «Взагалі, американська преса звинувачує обох кандидатів в тому, що вони приховують свій стан здоров’я. Дональд Трамп досить презирливо повів себе стосовно  виборців, адже він опублікував лист гастроентеролога, який був  жахливо написаний, бо суперечив здоровому глузду – як з точки зору медицини, так і з точки зору мови. Обидва кандидати по сьогоднішній день відмовлялися публікувати точні дані про своє здоров’я, перекидаючи вину на іншого, мовляв “хто перший” це зробить.  Крім того, розквітають і теорії змови, чутки, які поширюють різні люди, серед яких, наприклад, Руді Джуліані, один з головних рупорів кампанії Дональда Трампа. Він регулярно робить заяви, згідно з якими Хілларі Клінтон приховує факт важкої хвороби і її стан здоров’я в реальності є несумісним з виконанням обов’язків президента ».

Варто зазначити, що на кандидатів в президенти США поширюються всі ті ж федеральні закони, які захищають кожного американця від недоречної уваги до фактів про особисте здоров’я. Чим ближче день виборів, тим менш особистою стає тема здоров’я кандидатів. Якщо на певні несерйозні  захворювання кандидатів можна без проблем закрити очі, то в разі, якщо б у потенційного господаря Білого дому під час виборчої кампанії діагностували б хворобу Альцгеймер, «робити Америку знову великою» було б набагато складніше. Глава відділення законодавства в галузі охорони здоров’я, біоетики та прав людини Школи охорони здоров’я при Бостонському університеті Джордж Еннас в інтерв’ю CNN прокоментував, що «громадськість повинна знати, чи не помре кандидат під час президентської посади». «Але, тим не менше, я вважаю, що у президента є право не поширювати інформацію про свій фізичний або психічний стан здоров’я», – підкреслює Джордж Еннас.

Що ж до інших кандидатів в історії США, то усі вони теж не дуже поширювали цю інформацію. Так, 28-й президент США Вудро Вільсон, кандидат від демократичної партії, переніс кілька інсультів до того, як очолив Білий дім, але ніколи не повідомляв про це публічно. У 1919 році, в самий розпал обговорення Версальського мирного договору, президент Вільсон переніс важкий інсульт, але «про нього нікому не повідомили». Вважається, що Вільсон був настільки недієздатний після інсульту, що в разі перемоги Хілларі Клінтон не стане першою жінкою-президентом. Під час хвороби Вудро Вільсона, як стверджують американські ЗМІ, всім заправляла його дружина Едіт. Саме їй належать слова: «Не розумію, чому чоловіки так метушаться. У мене не було ніяких проблем в управлінні країною, поки Вуді хворів ».

Але були й інші, такі як сенатор-республіканець Джон Маккейн, який в ході своєї передвиборної кампанії оприлюднив все до найдрібніших подробиць із виписками  з лікарняних листів з 2000 по 2008 рік. Попри те, що Джон Кеннеді був наймолодшим президентом за всю історію США, на ділі виявилося, що він страждав від захворювань щитоподібної залози, у нього боліла  спина, а також він мав проблеми з нирками. У Рональда Рейгана діагностували Альцгеймер вже після президентського терміну. Сьогодні вчені говорять, що хвороба починає зачіпати мозок за 20-30 років до того, як буде видно перші симптоми. Крім того, Теодор Рузвельт і Ліндон Джонсон, як показали дослідження, на які посилається CNN, могли страждати від біполярного афективного розладу. Однак сьогодні, на думку медиків,  приховати такі серйозні захворювання, як у випадку Кеннеді, Вільсона і Рузвельта, не вийде бо  приховувати інформацію стає все складніше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *