Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію: чому це важливо

Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію: чому це важливо

У понеділок, 20 червня, Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (так звану Стамбульську конвенцію). Законопроєкт підтримали 259 депутатів, проти були лише вісім.

Стамбульська конвенція є найбільш далекосяжною міжнародною угодою, спеціально розробленою для боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством, пише Amnesty International. Вона встановлює мінімальні стандарти для урядів Європи щодо запобігання, захисту та судового переслідування насильства.

Стамбульську конвенцію підписана 45 країнами та Європейським Союзом. Вона досі не була ратифікована Верховною Радою, хоча Україна приєдналася до конвенції ще 11 років тому.

Відповідаючи на результат голосування у Верховній Раді за ратифікацію знакового міжнародного договору, Аньєс Калламар, Генеральний секретар Amnesty International, сказала:

«Це історична перемога прав жінок в Україні та внесок у зміну культури, ставлення та поведінки щодо гендерного насильства. Зрештою, це вплине на життя кожної жінки в країні. Сьогоднішнє голосування є свідченням багаторічної кампанії тих, хто вижив, які допомогли переконатися, що іншим жінкам не доведеться проходити через те, що вони пережили».

«Ратифікація Стамбульської конвенції є вирішальним кроком у боротьбі з гендерним насильством. Це передбачає зміни в законодавстві та інституційних процедурах, які покращать безпеку та правосуддя для постраждалих і справедливе судове переслідування для винних».

«Це рішення не може бути більш своєчасним, на тлі тривожних повідомлень та заяв про сексуальне насильство над українками на окупованих Росією територіях. Його швидка реалізація має підготувати українську владу для боротьби з цими звірствами, а також заспокоїти тих, хто вижив, і дати їм впевненість у пошуку справедливості», – додала Калламар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *