Програма Uniting for Ukraine: що треба знати українцям та спонсорам

Програма Uniting for Ukraine: що треба знати українцям та спонсорам

Президент США Джо Байден нещодавно оголосив про програму Uniting for Ukraine, яка має на меті спростити процес для українців, які втекли зі своєї країни та шукають безпеки в Сполучених Штатах, пише Voanews.

Нова програма, яка набула чинності в понеділок, доповнить існуючі законні шляхи, доступні для тих, хто рятується від російської агресії через триваючу російсько-українську кризу, заявили представники адміністрації Байдена.

«Департамент внутрішньої безпеки США (DHS) продовжуватиме надавати допомогу українському народу, одночасно підтримуючи наших європейських союзників, які взяли на себе стільки після жорстокого вторгнення Росії в Україну», – заявив міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас у заяві журналістам 21 квітня.

Що таке Uniting for Ukraine

Програма дозволяє громадянам і резидентам США спонсорувати українських біженців з різним імміграційним статусом. Онлайн-портал, відкритий для потенційних спонсорів або організацій, приймає заявки і наразі отримав понад 4000 запитів, повідомляє CNN.

Хто кваліфікується за програмою?

Українці або найближчі родичі громадянина України. Вони повинні мати спонсора в США та бути резидентом України станом на 11 лютого.

Які вимоги?

Вони повинні пройти перевірку безпеки — включно з відбитком пальців і перевіркою ФБР, а також біографічним і біометричним скринінгом — і відповідати вимогам громадського здоров’я, таким як наявність належних щеплень, перед в’їздом до США.

Тим, хто буде схвалений, буде дозволено подорожувати до США, залишатися в країні протягом двох років і подавати документи на отримання дозволу на роботу.

Хто кваліфікується як спонсор?

Громадяни США та інші резиденти, які мають законний статус у Сполучених Штатах або є бенефіціарами відстроченого примусового виїзду, тимчасового захищеного статусу чи відкладеної дії тощо. Спонсорам потрібно буде довести, що вони можуть фінансово підтримувати біженця під час перебування в США. Вони також повинні пройти перевірку безпеки та перевірку на те, «щоб захистити від експлуатації та зловживань». Український заявник отримає дозвіл лише після того, як все буде перевірено, включно з тим, що у спонсора є засоби для його підтримки під час перебування в США.

Хто не має права на участь у програмі?

Громадяни України, які вже перебувають у США. Однак вони можуть подати заявку на отримання статусу тимчасового захисту, що є ще однією формою гуманітарної допомоги, яка дозволяє людям легально залишатися та працювати в США.

А як щодо тих, хто прибуває на кордон США та Мексики?

Посилаючись на проблеми безпеки, американські чиновники закликали українців не їздити до Мексики в надії потрапити в США. Крім того, митна та прикордонна служба США не має де їх утримувати, поки вони проходять процес перевірки.

Ті, хто перебуває на кордоні, повинні подати заявку згідно з правилами Uniting for Ukraine, тобто вони повинні мати відповідного спонсора або неурядову агенцію, яка бажає спонсорувати їх у США протягом двох років. І вони повинні мати всі необхідні щеплення та пройти перевірку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *