Боб Ділан став лауреатом Нобелівської премії з літератури

Нобелівський комітет оголосив лауреата найпрестижнішої у світі нагороди у галузі літератури. Її отримав 75-річний американський співак з українським корінням Боб Ділан (Роберт Аллен Ціммерман) «за створення нових поетичних експресій в американській пісенній традиції», пише Голос Америки.

Багато його пісень, такі як Blowin’ in the Wind і The Times They Are a-Changin’, стали гімнами руху за громадянські права і антивоєнного руху в США. У квітні 2008 року Боб Ділан отримав Пулітцерівську премію «за визначний вплив на поп-музику і американську культуру, справлений ліричними композиціями виняткової поетичної сили». Він став першим рок-музикантом, який став лауреатом цієї нагороди.

У 2012 році президент США Барак Обама нагородив музиканта медаллю Свободи, яка є однією з найвищих цивільних нагород у Сполучених Штатах. Цікаво, що дідусь та бабуся Боба Ділана по батьковій лінії – родом з Одеси. Зіґман та Ганна Ціммермани виїхали до США у 1905 році у зв’язку з єврейськими погромами.

Нагадаємо, церемонія вручення цьогорічних Нобелівських премій відбудеться 10 грудня у Стокгольмі.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *