У Каліфорнії оголошена евакуація людей через руйнування найвищої дамби

За словами місцевого шерифа, вода може прорватися в будь-який момент, пише ТСН.

Ерозія аварійного водоскиду може призвести до неконтрольованого скидання води з озера Оровілл. Об’єм води в озері оцінюється понад 4,3 мільярда кубометрів. Вже зараз, щоб не допустити обвалення греблі, скидання води посилене до 100 тис кубічних футів (2,8 тисячі кубометрів) на хвилину.

Рівень води в озері Оровілль впав до 894 футів, повідомляє каліфорнійський департамент водних ресурсів. Найближчим часом фахівці мають намір домогтися того, щоб він знизився ще на 50 футів, – заявив глава каліфорнійського Управління водних ресурсів Білл Кройл. Він висловив надію на те, що цієї мети вдасться досягти протягом двох тижнів, передає Reuters.

Тим часом синоптики прогнозують ймовірність проходження в регіоні дощів, які можуть початися вже в четвер, 16 лютого. Також побоювання викликає весняне танення снігів. У зв’язку з цим розпорядження про евакуацію 188 тисяч людей із зони лиха поки залишається в силі. Раніше на найвищій дамбі США, яка розташована на озері Оровілл в Каліфорнії, утворилася величезна 200-футова діра. Частина бетонного покриття на верхній платформі греблі просто обвалилася. Причина обвалу поки не встановлена.

На випадок прориву дамби допомогу владі Каліфорнії готові надати військові. Зокрема, вони готові забезпечити повітряний і водний транспорт для евакуації населення, а також медичну допомогу і тимчасові притулки, повідомив в понеділок офіційний представник Пентагону Джефф Девіс, повідомило видання Diasporanews. Нагадамо, штучне озеро Оровілл знаходиться за 240 кілометрів від Сан-Франциско. В містечку Оровілл, яке розташоване біля озера, проживає 16 тисяч людей. Гребля є найвищою в США, її висота становить 235 метрів.

На випадок прориву дамби допомогу владі Каліфорнії готові надати військові. Зокрема, вони готові забезпечити повітряний і водний транспорт для евакуації населення, а також медичну допомогу і тимчасові притулки, повідомив в понеділок офіційний представник Пентагону Джефф Девіс. Нагадамо, штучне озеро Оровілл знаходиться за 240 кілометрів від Сан-Франциско. В містечку Оровілл, яке розташоване біля озера, проживає 16 тисяч людей. Гребля є найвищою в США, її висота становить 235 метрів.  

Фото: AFP 
Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *