Про американську співачку українського походження знімуть музичний фільм

Про американську співачку українського походження знімуть музичний фільм

Режисером фільму на честь Квітки Цісик виступатиме виступатиме  Тарас Ткаченко (“Чорний Ворон”, “Гніздо горлиці”), повідомляє SvitUa

“Ми виграли грант в УКФ у 2019 році і успішно реалізували проект: був написаний сценарій, створений сайт проекту, рекламні матеріали, а також відбулося відрядження до США у Нью Йорк, де ми познайомилися з Едвардом Раковичем, чоловіком Квітки Цісик, який є правовласником на її ім’я і голос. Під час зустрічі домовилися про подальшу працю над проектом”, – розповіла продюсерка фільму “Квітка” Валерія Борщевська.

Автори сценарію стрічки – Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов, відомі за такими художніми фільмами і книгами, як “Позивний Бандерас” і “Заборонений”.

За сюжетом, основні події розвиваються у 1983 році. Американська співачка українського походження Квітка Цісик (Кейсі) здійснює першу і єдину в житті туристичну подорож до України, у місто Львів. Перебування на окупованій Батьківщині предків дозволяє подолати творчу кризу та усвідомити власну місію – пожертвувати комерційним успіхом заради створення нових альбомів українських пісень та пам’яті про Батьківщину. Хто саме зіграє співачку – наразі не відомо. На прем’єру біографічного фільму “Квітка” можна очікувати у 2022 році.

Цікавий історичний факт, що саме після відвідування УРСР у другому альбомі українських пісень Квітки Цісик “Два кольори” (англ. Two colours) 1989 року з’явилася пісня Володимира Івасюка “Я піду в далекі гори”.

Нагадаємо, батько співачки родом із-під Коломиї, був головним концертмейстером Львівської опери. У 1944 році з сім’єю, тікаючи від наступу Червоної армії, опинився в таборі для переміщених осіб у німецькому місті Байройт, після чого емігрував до США. Сама співачка (повне ім’я Квітослава-Орися Цісик) з дитинства навчалася грі на скрипці, а в 1974 році закінчила консерваторію у Нью-Йорку. У 1977 році зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі “Ти осяюєш моє життя”,  апісня до фільму у виконанні Кейсі отримала “Оскар”.

Однак, слава дісталася іншій співачці Дебі Бум, яка виконала її на церемонії нагородження. Десять років Квітка Цісик була бренд-голосом автомобільної компанії Ford, за допомогою її голосу свій імідж створювали корпорації Pepsi-Cola, Coca-Cola American Airlines, Burger King та інші.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *