Топ-10 сайтів з безкоштовним доступом до українських онлайн-книжок.

Топ-10 сайтів з безкоштовним доступом до українських онлайн-книжок.

Українська компанія з маркетингових і соціологічних досліджень Research & Branding Group провела опитування читацьких вподобань українців. За результатами компанії,  57% українського населення зізналися, що майже не читають книг. 

Цікаво й те, що читачами найчастіше є жінки, аніж чоловіки, а також молодь від 18-30 років (51%), аніж особи передпенсійного та пенсійного віку (39%). Також, за результатами дослідження, найчастіше книги читають люди, які мають вищу освіту, аніж ті, хто має середню або неповну середню освіту (відповідно, 56% проти 30%).

Отож, для усіх читаючих українців портал lviv1256 підготував добірку сайтів, де ви можете читати українські книги безкоштовно.

1. Відкрита Книга – електронна бібліотека класики української та світової літератури, заснована в 2011 році. Головна відмінність від інших подібних за тематикою інтернет-ресурсів – відмінна якість тексті.

2. Чтиво

Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Тут можна знайти багато цікавих текстів та завантажити їх у зручному форматі (*.fb2, *.epub, *.txt, *.htm, *.rtf, *.doc, *.pdf та *.djvu).

3. e-Bookua

На сайті представлена велика колекція різноманітних книг. Серед них – твори Чака Паланіка, Ірен Роздобудько, Юрія Андруховича тощо.

4. JavaLibre

Тут можна безкоштовно завантажити обрану книгу у кількох форматах – jar, jad, txt, fb2, epub, doc. Можна знайти твори і сучасних авторів, і класиків.

5. Ізборник

Електронна бібліотека давньої української літератури. Українські літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори тощо.

6. Відкрита Книга

Тут немає реклами, а у бібліотеку розміщують лише ті твори, які стали суспільним надбанням. Завантажити можна у форматах pdf, fb2, doc, epub.

7. Поетика

Бібліотека української поезії. Тут можна прочитати вірші Ліни Костенко, Юрія Андруховича, Павла Мовчана, Івана Драча, Ігора Калинця, Марти Тарнавської, Віктора Неборака, Олександра Ірванця тощо.

8. Україніка

Історія, літературознавство, інженерна думка та винахідництво тощо – все це можна знайти на сайті Україніка. Але і художня література тут теж є.

9. УкрЛіб

Тут можна знайти відомі книги української та зарубіжної літератури.

10.Чарівний Жираф

Бібліотека вже майже перестала існувати. Проте, якщо клацнути на обрану букву і вибрати автора, там досі можна прочитати онлайн твори в українському перекладі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *