18 Травня, 2024

Росія відправляє сотні вчителів в Україну, щоб нав’язувати дітям «виправлену» освіту

Повідомляється, що країна-окупант пропонує вчителям гроші, транспорт та інші ресурси, щоб заохотити їх викладати «виправлену» навчальну програму українцям на окупованій території, пише The Hill.

Газета The Washington Post повідомила, що близько 250 вчителів записалися на поїздку на окуповані території, включно з Луганською та Донецькою областями.

РФ, схоже, налаштована просувати власну версію історії, придушувати використання української мови та використовувати переглянуті російські підручники, які скасовують ідею України як суверенної держави, повідомляє The Post.

Наприкінці минулого місяця міністр освіти Росії Сергій Кравцов заявив, що українську освіту «необхідно виправити», повідомляє газета. Це черговий крок у зусиллях Росії зміцнити свій контроль над Україною та делегітимізувати країну.

Президент РФ нещодавно підписав новий паспортний указ, який розширює можливість швидкого отримання російського громадянства для українців і вводить російський рубль як валюту на окупованих територіях.

Росія також запровадила систему «фільтрації», примусово депортувавши близько 2 мільйонів українців з окупованої території до РФ, що державний секретар Ентоні Блінкен назвав воєнним злочином.

У рамках процесу «фільтрації» багатьох українців примушують підписувати юридичні угоди про неповернення в Україну, сказав Блінкен у заяві, яка засуджує дії Росії. Окупанти забирають українські паспорти, навмисно розлучають родини.

Згідно зі звітом Post, РФ також придушила українські ЗМІ та захопила мережу стільникового зв’язку на контрольованих територіях, та намагається замінити українську інфраструктуру, зокрема знаки міст, російськими версіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *