Сотні тисяч учнів та десятки тисяч вчителів залишили Україну через війну

Сотні тисяч учнів та десятки тисяч вчителів залишили Україну через війну

За даними Світового банку, майже 700 000 учнів та понад 25 000 викладачів були переселені з початку війни. Крім того, понад 2000 навчальних закладів постраждали від бомбардувань і обстрілів, понад 200 з них були повністю зруйновані, пише Vanguard.

Про це заявив глобальний директор Світового банку з питань освіти Хайме Сааведра в Києві під час Всесвітнього саміту з відшкодування втрат у сфері освіти. Він додав, що для відновлення навчальних закладів цієї країни знадобиться понад 9 мільярдів доларів.

«Це неймовірна атака на освіту. Абсолютно неприпустимо відмовляти мільйонам дітей у праві на освіту. Це позбавить дітей їхніх мрій, дитинства та майбутнього», – заявив він.

Сааведра зазначив, що українські діти зіткнулися з “немислимою кризою”, тому що окрім шоку, пов’язаного з COVID, вони тепер мають мати справу з іншим шоком: російським вторгненням. Війна в Україні витісняє учнів і вчителів, руйнує школи та шкодить навчанню. Він додав, що, незважаючи на великі зусилля уряду України щодо дистанційного навчання та академічної мобільності учнів, війна вплинула на навчання дуже серйозно, оскільки вона зменшує як кількість часу, який отримують діти, так і якість цього навчання.

Світовий банк підтримує освіту в Україні через різні ініціативи: як зарплати вчителям, так і стипендії студентам вишів, а також підтримує програму онлайн-репетиторства для переселенців.

«Але цього недостатньо. За нашими оцінками, витрати на відновлення та реконструкцію сфери освіти в Україні становлять понад 9 мільярдів доларів США. Щоб подолати кризу, нам потрібні інші способи надання освітніх послуг: дистанційне навчання має доповнювати очне, а відновлення має включати корекційні програми», – сказав Сааведра.

Він також наголосив на важливості психосоціальної підтримки дітей, адже вони довго були ізольовані, а багато хто з них пережив або став свідком насильства, смерті чи хвороби. Сааведра додав, що попереду довгий шлях, та закликав лідерів країн світу долучитися.

«Ми закликаємо світових лідерів приєднатися до нас у підтримці дітей України. Їхнє майбутнє залежить від нашої підтримки. І майбутнє наших суспільств залежить від наших дітей».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *