Здійнявся скандал через заяву Amnesty International щодо України: що трапилося

Здійнявся скандал через заяву Amnesty International щодо України: що трапилося

Організація Amnesty International звинуватила українських військових у тому, що вони створюють небезпеку для цивільного населення, базуючись у житлових будинках, школах і лікарнях, що викликало сильну реакцію з боку Києва. Про це пише Radio Free Europe.

Генеральний секретар Amnesty International Агнес Калламард заявила, що дослідники групи задокументували «зразок того, як українські сили наражають на небезпеку цивільних осіб і порушують закони війни, коли вони діють у населених пунктах», у звіті 4 серпня.

Ця доповідь, яку вже широко цитували Кремль і російські ЗМІ, викликала гнів України.

«Така поведінка Amnesty International — це не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країною, яка сотнями і тисячами знищує цивільне населення, міста, та цілі території, і країною, яка відчайдушно захищається», — сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Міністр оборони України Олексій Резніков назвав доповідь «збоченням» через сумнів у праві українців захищати свою країну.

«Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International — це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет», — написав він.

Калламард зазначила, що перебування в оборонній позиції «не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права». Правозахисна організація заявила, що знайшла докази того, що українські сили завдавали ударів з населених пунктів і базувалися в цивільних будівлях у 19 містах і селах у трьох регіонах країни.

Amnesty також заявила, що українські сили використовують лікарні як військові бази в п’яти місцях, що правозахисна група назвала «явним порушенням міжнародного гуманітарного права», яке вимагає від сторін конфлікту «уникати розміщення, наскільки це можливо, військові цілі в межах або поблизу густонаселених районів».

Але у звіті також наголошується, що «практика українських військових щодо розміщення військових об’єктів у населених пунктах жодним чином не виправдовує невибіркових атак Росії».

Радник президента Михайло Подоляк у Twitter звинуватив Amnesty International в участі в дезінформаційній кампанії Москви з дискредитації Збройних сил України.

«Сьогодні Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні Сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу, — сказав Подоляк. — Шкода, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *