Україна закликає поширити чорноморську зернову угоду на інші товари

Україна закликає поширити чорноморську зернову угоду на інші товари

Україна закликала поширити угоду, яка пом’якшує блокаду Росією чорноморського експорту зерна, на інші товари, такі як метали, після першого успішного використання маршруту. Про це повідомляє Financial Times.

Представник України з торгових переговорів і заступник міністра економіки Тарас Качка висловив надію, що угода між Україною та Росією, яка дозволить відновити перевезення зерна, збереже силу. Він припустив, що угода може стати зразком для інших товарів, оскільки трейдери та експортери «завжди перевіряють межі».

«Ця угода про логістику, про рух суден через Чорне море, — сказав він. — Яка різниця між зерном і залізною рудою?»

Качка заговорив про це після того, як судно «Razoni» з першою партією розблокованого зерна пройшло через міни, закладені в морі, та було перевірене в Туреччині. Понад десяток суден із зерном очікують на вихід з українських портів, ще одне судно прямує до українського порту Чорноморськ.

Відповідно до угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини, Росія погодилася не нападати на судна з продовольством і добривами, доки вона може разом з офіційними особами з України, Росії, Туреччини та ООН перевіряти судна в протоці Босфор.

Україна є п’ятим у світі експортером пшениці, і деякі вразливі країни, такі як Ліван, Сирія та Сомалі, покладаються на неї для більшої частини імпорту пшениці. Михайло Подоляк, старший радник президента України Володимира Зеленського, заявив, що угода, ймовірно, буде діяти «деякий час», доки вона також служитиме економічним інтересам Росії.

«Мені здається, що ці каравани ще деякий час будуть ходити туди-сюди, паралельно з російськими караванами, які також прагнуть перевозити своє зерно», — сказав він. Але він попередив: «Росія шукатиме спосіб, щоб знову все це заблокувати. Це мій песимістичний і оптимістичний сценарії разом».

Подоляк та інші в українському уряді вважають, що Росія погодилася на цей план, оскільки її вторгнення в Україну відбувалося не за розкладом Москви. Він нагадав, що Росія планувала захопити Одеський і Миколаївський порти, щоб контролювати експортні маршрути в Чорноморському регіоні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *