Зеленський зробив крок до легалізації зареєстрованого одностатевого партнерства в Україні

Зеленський зробив крок до легалізації зареєстрованого одностатевого партнерства в Україні

Президент України Володимир Зеленський відкрив двері для легалізації одностатевих цивільних партнерств у країні у відповідь на петицію, яка закликала запровадити рівноправний шлюб у спустошеній війною країні, пише CNN.

У письмовій відповіді Зеленський пояснив, що легалізувати одностатеві шлюби, поки в країні триває війна, буде неможливо, оскільки для цього потрібно буде змінити Конституцію. Але він зазначив, що його уряд «напрацював рішення щодо легалізації зареєстрованого цивільного партнерства в Україні в рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини».

Заклики запровадити одностатеві шлюби в країні були прискорені війною через кількість ЛГБТК+ людей, які служать в армії, і більший правовий захист, який мають одружені цивільні особи.

«За Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157 Конституції України)», — написав Зеленський на сайті Президента України.

Водночас Зеленський заявив, що разом із міністрами працюватиме над «забезпеченням прав і свобод» усіх українців.

«У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється, в тому числі, державною політикою, спрямованою на забезпечення рівних прав усіх громадян. Кожен громадянин є невід’ємною частиною громадянського суспільства, він має всі права і свободи, закріплені в Конституції України, — також сказав Зеленський. — Всі люди вільні та рівні у своїй гідності та правах».

Зеленський також подякував понад 28 тисячам людей, які підписалися під петицією, за «активну громадянську позицію». Згідно з українським законодавством, президент має розглядати петиції, які набрали понад 25 тисяч підписів.

Наразі в Україні не існує законодавчого визнання одностатевих стосунків, хоча вони не є нелегальними. Одностатевим парам заборонено усиновлювати дітей і вони не захищені законами про злочини на ґрунті ненависті, повідомляє захисна організація ILGA-Europe. Організація ставить Україну на 39 місце серед 49 європейських країн за правами ЛГБТК+.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *