Радник Зеленського розповів, за яких обставин Україна вестиме мирні переговори

Радник Зеленського розповів, за яких обставин Україна вестиме мирні переговори

Мирні переговори не відбудуться, доки Україна не матиме більш передових військових можливостей для боротьби з Росією, пише Fox News.

Головний радник президента України Володимира Зеленського та головний переговірник з мирних переговорів з РФ Михайло Подоляк заявив у четвер, що Київ потребує чотирьох «компонентів», перш ніж можна буде продовжити переговори з Москвою, — усі вони пов’язані з передовою військовою технікою.

«Щоб розмовляти [з РФ], потрібно мати правильну переговорну позицію. Вона має 4 прості складові», — написав він у Twitter.

Подоляк сказав, що Україні потрібні далекобійна артилерія, реактивна система залпового вогню (РСЗВ) — як HIMARS — а також армійські тактичні ракетні системи (ATACMS), які мають радіус дії приблизно 285 миль.

Західні країни, такі як США, вже пообіцяли надіслати щонайменше 20 HIMARS до Києва, але Вашингтон не відправив ATACMS, посилаючись на занепокоєння щодо розпалювання третьої світової війни.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив минулого місяця, що Україна потребує щонайменше 50 систем, таких як HIMARS, щоб «стримувати» російські сили, і щонайменше 100 систем «для ефективного контрнаступу».

Fox New Digital вважає, що системи ATACMS потрібні не для того, щоб завдавати ударів по Росії за кордонами України, а для того, щоб ефективніше впоратися з гігантською лінією фронту протяжністю 1500 миль.

Серед головних потреб Подоляк назвав «ППО для захисту міст, ударні безпілотники і бронетехніку для контрнаступу».

США та західні союзники надсилають Києву безпілотники та бронетехніку з початку війни в лютому, хоча українські чиновники продовжують попереджати, що цього недостатньо.

Мирні переговори між Києвом і Москвою припинилися в травні після того, як українські офіційні особи звинуватили Росію в недобросовісності через продовження смертоносного нападу на Україну.

«Якщо Москва хоче діалогу, це залежить від них, — сказав Подоляк у середу. — Спочатку припинення вогню і розведення військ, потім — конструктивні переговори».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *