17 Травня, 2024

NYT: із західною зброєю Україна поступово та успішно змінює свою воєнну стратегію

Маючи все більший арсенал далекобійної західної зброї та за допомогою місцевих партизанів, Україна змогла вразити російські сили глибоко в тилу ворога, порушуючи критичні лінії постачання та, дедалі частіше, вражаючи цілі, які є ключовими для бойового потенціалу Москви. Про це пише New York Times.

Нова зброя також змусила Росію переналаштуватися на полі бою, створивши деякий простір для прийняття українцями більш стратегічних рішень.

Одним із останніх ударів по росіянах стала серія вибухів на авіабазі на окупованому Кримському півострові, внаслідок яких було знищено щонайменше вісім бойових літаків, і які, за словами українського чиновника, стали результатом удару, здійсненого спецназом за підтримки місцевих партизанів.

Цей підхід особливо добре підходить для Херсонської області, де українці тижнями брали участь у першому залпі контрнаступу. Зокрема, місто Херсон, яке залежить від чотирьох мостів через річку Дніпро, вважається більш уразливим, ніж інші окуповані міста. У суботу українці вдарили по останньому з цих мостів, залишивши тисячі російських військових під загрозою ізоляції та відрізаності від поповнення запасів.

Стратегія, здається, дає певні результати. Українській армії вдалося уповільнити просування Росії територією країни, принаймні на даний момент, і зупинити власні втрати. Але росіяни продовжують чинити тиск на сході та півдні на українські позиції фронту. Поступове просування вказує на те, що російські військові сили все ще мають достатньо сил для продовження наступальних операцій, зазначає видання.

Зусилля України на півдні представляють не стільки зміну підходу, скільки розширення за допомогою нової зброї більшого радіусу дії стратегії, прийнятої на початку війни. Зважаючи на те, що російська армія значно перевершує сили України за кількістю військ, зброї та боєприпасів, українська армія має бути інноваційною та спритною.

Україна успішно відбила спроби Росії захопити Київ, завдяки підрозділам, які використовували свою перевагу на домашньому полі для блискавичних атак на російські війська. На сході Росія спочатку змогла скористатися своєю перевагою в чисельності та вогневій потужності. Але тепер, використовуючи HIMARS та іншу далекобійну зброю, українські сили зменшили здатність Росії постачати війська, які утримували територію на захід від річки Дніпро, включаючи Херсон.

Ідея, за словами українських командувачів, полягає в тому, щоб зробити умови настільки неспроможними, щоб Росія самостійно відійшла через Дніпро перед обличчям очікуваної української контратаки. Український шлях, який з кожним днем ​​стає все більш очевидним, полягає у нанесенні ударів, які підривають здатність Москви підтримувати сили, які вона розгорнула на фронті, зазначає New York Times.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *