Папа Римський поскаржився на те, що війна в Україні відвернула увагу від Сомалі

Папа Римський поскаржився на те, що війна в Україні відвернула увагу від Сомалі

Папа Римський Франциск заявив у неділю, що війна в Україні відвернула увагу від проблеми голоду у світі, і закликав надати термінову продовольчу допомогу, щоб запобігти загрозливому голоду в Сомалі. Про це повідомляє Euronews.

«Люди цього регіону, які і без того живуть у дуже небезпечних умовах, зараз перебувають у смертельній небезпеці через посуху», — сказав він у своєму щотижневому виступі на площі Святого Петра.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) цього місяця заявила, що наступного місяця вона може офіційно оголосити голод у восьми регіонах Сомалі, якщо худоба продовжить гинути, ціни на основні товари зростатимуть і гуманітарна допомога не досягне найбільш уразливих.

Франциск сказав паломникам і туристам на площі, що хоче привернути увагу «до серйозної гуманітарної кризи, яка вразила Сомалі та деякі райони прикордонних країн».

Агентство ООН у справах біженців, УВКБ ООН і Норвезька рада у справах біженців (NRC) заявили минулого тижня, що з січня близько мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами в Сомалі.

Агенції ООН мали інші організації, які закликали виділити більше коштів, щоб допомогти запобігти голоду в Сомалі, яка є однією з країн, найбільш вразливих до кліматичних змін.

«Я сподіваюся, що міжнародна солідарність зможе ефективно відреагувати на цю надзвичайну ситуацію», – сказав Франциск.

«На жаль, війна (в Україні) відвернула увагу та ресурси, але це цілі, які вимагають максимальної відданості – боротьба з голодом, охорона здоров’я, освіта», – сказав він.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *