Україна використовує дерев’яні HIMARS, щоб змусити росіян витрачати ракети

Україна використовує дерев’яні HIMARS, щоб змусити росіян витрачати ракети

Україна використовує підроблені ракетні установки з дерева, щоб змусити Росію витрачати свої ракети на марні цілі, йдеться у звіті, про який пише Yahoo з посиланнями на джерела.

Україна виготовляє дерев’яні приманки, схожі на ракетні установки, щоб змусити Росію витрачати на них свої ракети, повідомляє The Washington Post. Приманки виготовлені з дерева, але виглядають як передові американські ракетні установки, коли їх помічають російські безпілотники.

Потім безпілотники передають дані про місцезнаходження фіктивних пускових установок російським носіям крилатих ракет у Чорному морі, спонукаючи носії стріляти, але по марних цілях. У The Post заявили, що звіт базується на інтерв’ю з високопоставленими чиновниками США та України. Редакція повідомляє, що також бачила фотографії дерев’яних приманок.

Росія використала щонайменше 10 крилатих ракет «Калібр» у перші тижні спроб України випробувати таку стратегію. Як наслідок, приманок тепер виготовляють більше, адже вони ефективно працюють.

Росія націлилася на українські ракетні установки, включно з наданими США високомобільними артилерійськими ракетними системами (HIMARS), які дозволили Україні вразити стратегічні цілі.

The Post зазначила, що фіктивні системи могли стояти за заявою Росії про те, що вона знищила деякі HIMARS. Україна це знищення заперечує, а США стверджують, що всі HIMARS обліковуються, працюють і все ще знаходяться в руках України.

Боротьба України проти Росії значною мірою підживлювалася західною зброєю. Але на початку війни Захід вагався надавати сучасну зброю, побоюючись, що вона опиниться в руках Росії. Україна також багато років воювала з Росією на сході, незважаючи на значно менші запаси зброї.

Українська армія відома тим, що імпровізує, створює власну зброю, об’єднуючи матеріали, і знаходить способи воювати з Росією, зберігаючи власні запаси зброї, зазначає видання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *