США моніторять рівень радіації на Запорізькій АЕС: що відомо на сьогодні

США моніторять рівень радіації на Запорізькій АЕС: що відомо на сьогодні

Високопоставлений чиновник Міноборони США в понеділок заявив, що вчені адміністрації Байдена спостерігають за “даними радіаційних датчиків” на Запорізькій АЕС, пише Republic World.

На хвилі жорстокої російсько-української війни високопоставлений чиновник Міністерства оборони Сполучених Штатів заявив, що науковці адміністрації президента Джо Байдена стежать за «даними радіаційних датчиків» на українській Запорізькій атомній електростанції (АЕС).

Поки що, за його словами, не виявлено будь-яких ознак підвищення або «аномального рівня радіації». Представник Міноборони заявив, що що головне занепокоєння США щодо Запорізької АЕС полягає в тому, щоб Росія вийшла з АЕС та Україна могла мирно експлуатувати об’єкт: «Отже, ми зосереджені на тому, щоб чинити тиск на росіян, щоб вони припинили військові операції в цьому районі». Що стосується фактичної роботи станції, вони зобов’язуються переконатися, що МАГАТЕ може розгорнути там свою місію та гарантувати безпеку цієї діяльності.

Представник Міноборони також зазначив, що США усвідомлюють той факт, що в дійсно складних умовах оператори українських заводів роблять все можливе.

«Ми бачили повідомлення про те, як росіяни тиснули на них і переслідували їх, і ми аплодуємо їхнім зусиллям підтримувати безпеку», – додав він.

У понеділок, 29 серпня, після кількох місяців ескалації бойових дій поблизу Запорізької АЕС, група спеціалістів ООН з ядерної енергетики вирушила, щоб дістатися до найбільшої в Європі атомної електростанції та забезпечити її безпеку. Представник Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі написав у Twitter, що він пишається тим, що очолює місію.

Гроссі заявив, що першочерговим завданням фахівців після прибуття до Запоріжжя «пізніше цього тижня» буде проведення оцінки збитків і визначення того, чи працюють системи безпеки. Перевірка здоров’я українських працівників, які зараз працюють на об’єкті, де розміщено шість із 15 ядерних реакторів країни, є ще одним важливим обов’язком.

Протягом останніх тижнів і місяців Гроссі неодноразово вимагав доступу до Запоріжжя. Він також закликав усіх військових залишити завод, щоб його не можна було вважати мішенню. Враховуючи непередбачуваність ситуації та величезну потенційну загрозу ядерної катастрофи, генеральний директор МАГАТЕ попередив під час засідання Ради Безпеки на початку цього місяця, що «час має важливе значення».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *