«Без світла чи без вас? Без вас!»: потужне звернення Зеленського після атак на українські ТЕЦ

«Без світла чи без вас? Без вас!»: потужне звернення Зеленського після атак на українські ТЕЦ

Президент Володимир Зеленський зробив суворе попередження Москві, заявивши, що «історія все розставить на свої місця», коли російські війська атакували ТЕЦ на сході України, пише CNN.

У пості в соцмережах, адресованому Росії, Зеленський написав: «Ви досі думаєте, що ми „адін народ“? Ви досі думаєте, що зможете нас налякати, зламати, схилити до поступок? Ви справді так нічого й не зрозуміли? Не зрозуміли, хто ми? За що ми? Про що ми?»

«Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас. Холод, голод, темрява й спрага — для нас не так страшно й смертельно, як ваші «дружба й братерство!», — написав Зеленський.

«Але історія все розставить по місцях. І ми будемо з газом, світлом, водою та їжею.. і БЕЗ вас!», — додав президент.

Нещодавній крах Росії в Харкові був зустрінутий різкою критикою з боку прихильників Кремля — і наштовхнув на запитання, як Москва відреагує на свій провал. Зеленський заявив, що Росія у відповідь у неділю завдала ракетних ударів по інфраструктурі, що спричинило відключення електроенергії в деяких частинах східної України, включаючи Харківську та Донецьку області.

«Навіть крізь непроглядну темряву Україна й цивілізований світ чітко бачать ці терористичні акти. Навмисні й цинічні ракетні удари по цивільній критичній інфраструктурі. Жодних військових об’єктів. Знеструмлені Харківська та Донецька області. У Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській — часткові проблеми з живленням», — повідомив Зеленський у Telegram.

У понеділок Росія завдала нових авіаударів по Харкову, оскільки Кремль намагався применшити невдачу Москви в регіоні, наполягаючи, що вона досягне всіх цілей.

«Військова спецоперація триває і триватиме до досягнення початкових цілей», — заявив у понеділок прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, додавши, що президент Росії Володимир Путін знає про ситуацію на лінії фронту.

Після успіху контрнаступу України в суботу Міноборони РФ намагалося представити свій відступ як стратегічне перегрупування.

«Прийнято рішення перегрупувати російські війська в районі Балаклеї та Ізюма і переорієнтувати їх зусилля на Донецький напрямок», — йдеться в повідомленні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *