Професор з Каліфорнії створив проєкт із допомоги українським біженцям

Професор з Каліфорнії створив проєкт із допомоги українським біженцям

Студенти-юристи Школи права Дейла Фаулера Університету Чепмена у Каліфорнії разом із професором Майклом Базилером створили проект, щоб допомогти впоратися з кризою біженців, спричиненою війною в Україні. Про це розповідає National Jurist.

Базилер розпочав проект з двома студентами права, Лорою Еванс і Сашою Чайкою. Наразі група зросла до 35 студентів-волонтерів та юристів з імміграційного права з усієї країни та працює над можливістю надати безпеку українським біженцям у США.

«Ми фактично створили імміграційну юридичну клініку спеціально для українців, які мають справу з цією надзвичайною ситуацією», — сказав Базилер.

Для обробки деяких документів можуть знадобитися місяці, але з травня проект вже мав 11 активних справ.

Вони назвали проект «ДітиМатеріТранспорт: Ukrainian Mothers and Children Transport», що є зв’язком із програмою Kindertransport 1930-х, яка дозволила 10 000 єврейських дітей потрапити до Сполученого Королівства з окупованої нацистами Європи під час Другої світової війни.

Проект важливий для Базилера через його особистий досвід як російськомовного єврейського біженця. Він приїхав до Америки в 1960-х разом зі своїми батьками, які пережили Голокост.

«Я хочу допомогти людям у подібних ситуаціях, як та, коли я приїхав до цієї країни як біженець, — сказав Базилер. — Я відчуваю, що настав час активізуватися. У мене є троє дітей, але я відчуваю, що маю четверту доньку на ім’я Україна – і ця четверта донька потребує моєї уваги».

Базилер вважає проект частиною своєї відповідальності як викладача, так і члена місцевої громади.

«Одна з речей, яку має робити спільнота юридичної школи, це брати участь у соціальних діях», — сказав професор.

Більше інформації про проект можна знайти на його веб-сайті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *