Австралійський мільярдер відкрив фонд у $25 млрд для відновлення України

Австралійський мільярдер відкрив фонд у $25 млрд для відновлення України

Австралійський гірничодобувний мільярдер Ендрю Форрест заснував інвестиційний фонд, який, за сподіваннями, становитиме щонайменше 25 мільярдів доларів, щоб допомогти відбудувати зруйновану війною Україну, пише BBC.

Форрест і його дружина виділили 500 мільйонів доларів у фонд, який, за словами організаторів, з часом може зрости до 100 мільярдів доларів. Ukraine Green Growth Initiative планує інвестувати в первинну інфраструктуру, таку як енергетичні та телекомунікаційні мережі.

Президент Володимир Зеленський привітав цей крок.

«Ми скористаємося тим фактом, що те, що знищили росіяни, можна легко замінити новітньою, найсучаснішою „зеленою“ та цифровою інфраструктурою», — сказав Зеленський.

Фонд заявив, що співпрацює з Ларрі Фінком, головою інвестиційного гіганта BlackRock, і сподівається отримати підтримку державних інвестиційних фондів та інших професійних інвесторів.

Після початку роботи над інвестиційним фондом Форрест сказав, що він обговорював план із низкою світових лідерів, включаючи президента США Джо Байдена, тодішнього прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона та президента Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн.

«Президент Зеленський бачить у цьому можливість повністю замінити старі вугільні і атомні електростанції абсолютно новою екологічною енергією, — сказав Форрест BBC. — Цей капітал стане доступним, коли російські війська будуть виведені з земель України».

Форрест заробив свій статок завдяки буму гірничої промисловості в Австралії. Він є засновником і виконавчим головою залізорудного гіганта Fortescue Metals. Останніми роками він звернув увагу на сталі технології, з ініціативами декарбонізації своїх гірничодобувних операцій і став великим виробником «зеленого» водню.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *