Politico: республіканці стурбовані нападками Спартц на Зеленського та Єрмака

Politico: республіканці стурбовані нападками Спартц на Зеленського та Єрмака

Республіканці Палати представників надали членові палати представників Вікторії Спартц, що народилася в Україні, бажану платформу для виступу проти війни Росії. Схоже, що вони про це шкодують, пише Politico.

Спартц (республіканка, штат Індіана) нещодавно шокувала законодавців обох партій різкою критикою президента країни Володимира Зеленського та його довірених осіб. Минулими вихідними вона отримала рідкісний закид від МЗС України, яке звинуватило її у «спробі заробити додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях».

На конференції Республіканської партії в Палаті представників були широко поширені побоювання, що її позиція завдає шкоди відносинам між США та Україною в невідповідний момент. Республіканці стурбовані тим, що публічний розрив Спартц із Зеленським — та її звинувачення у корупції на адресу його найближчих помічників, зокрема, Андрія Єрмака — можуть віщувати майбутні тріщини у підтримці США України, особливо в міру наближення проміжних виборів.

«Її наївність шкодить нашому власному народу, — сказав член Республіканської партії, який працює у комітеті із закордонних справ Палати представників. — Це не допомагає тому, що ми намагаємося зробити, і я не впевнений, що її факти є точними… Ми перевірили цих людей». Республіканець попередив, що коментарі Спартц можуть “нашкодити” військовим зусиллям.

На прохання прокоментувати висловлювання Спартц один високопосадовець у Палаті представників прямо відповів: «Якого х**на!». Ще один сказав, що вона має репутацію жінки, яка проштовхується на брифінги та зустрічі комітетів, до яких вона не належить.

У справу втручається навіть адміністрація Байдена — ще одна ознака дедалі більшого занепокоєння про те, що коментарі Спартц можуть підірвати згуртованість західної коаліції на захист Києва. Помічник Комітету із закордонних справ сказав, що розвідувальне співтовариство США планує поінформувати Спартц про її заяви у секретній обстановці у п’ятницю вранці.

Внутрішньополітичні чвари в Україні значною мірою відходять на другий план, доки країна бореться за своє виживання. Давні побоювання західних країн щодо корупції в Україні також були відкладені у бік на користь зміцнення як внутрішньої, так і міжнародної єдності проти російського вторгнення.

«Я не поділяю її критики, — сказав сенатор Ліндсі Грем, який працював зі Спартц над законодавством, яке стосується України. — На користь нашої національної безпеки підтримувати український народ та його обране керівництво».

Спартц відмовилася назвати джерела своїх заяв про неналежну поведінку наближених до Зеленського. Тим часом заяви продовжують викликати серйозний опір не лише з боку українських офіційних осіб, а й з боку американців, таких як колишній посол США в Росії Майкл Макфол, який працює безпосередньо з Єрмаком над політикою санкцій.

«Єрмак зовсім не здається мені проросійським. Він різко налаштований проти Путіна та його варварського режиму, – сказав Макфол в інтерв’ю. — Якщо так, то навіщо йому спонукати нашу групу думати про нові та творчі способи покарання росіян? І чому тоді російський уряд наклав санкції на багатьох членів нашої робочої групи, включаючи навіть мого наукового співробітника?»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *