Як українці сприймають міжнародну підтримку: презентація опитування в США

Як українці сприймають міжнародну підтримку: презентація опитування в США

У презентації Ipsos в Україні, яка відбулася 24 січня у Вашингтоні, підкреслюється: більшість українців відчуває, що вони отримують достатню підтримку, коли йдеться про прийом українських біженців, але недостатню допомогу від країн-партнерів у забезпеченні зброєю.

Основні дані:

  • Троє з п’яти українців (60%) погоджуються, що Україна отримує потужну дипломатичну підтримку.
  • Майже всі (95%) бачать велику користь для своєї країни від візитів світових лідерів.
  • Четверо з п’яти (83%) хотіли б бачити більше візитів до звільнених міст на сході та півдні.
  • Троє з чотирьох (73%) вважають, що Україна отримує достатню підтримку, коли йдеться про прийом біженців; близько половини (49%), коли йдеться про економічну допомогу; і лише 18%, коли йдеться про надання зброї країнами-партнерами.
  • Українці вважають США, Великобританію та Польщу найнадійнішими гарантами безпеки своєї країни.
  • Якщо 22% українців були змушені покинути Україну після початку війни, то лише 12% залишаються поза межами країни.
  • Більше половини українців (54%) повідомляють про падіння своїх особистих доходів, оскільки зайнятість впала з 70% довоєнних до 56% у січні 2023 року, а вартість життя тим часом зросла на 42%.
  • Нещодавно звільнені міста зазнали руйнівних економічних і людських втрат: лише кожен четвертий дорослий мав роботу після деокупації.

Такі результати опитування Ipsos Ukraine Resilience Monitor, проведеного з 11 по 20 січня 2023 року серед 800 дорослих в Україні віком від 18 років за допомогою телефонних інтерв’ю з довільним набором цифр. Якщо сума результатів не дорівнює 100 або «різниця» виглядає на +/-1 більше/менше від фактичної, це може бути спричинено округленням, кількома відповідями або виключенням «не знаю» або невказаних відповідей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *