Українці в США розробили спеціальну дієту, яка базується на основі ДНК

Українська компанія Myhelix, яка розробила алгоритм, який дозволяє на основі аналізу дані ДНК людини давати конкретні індивідуальні рекомендації щодо здорового способу життя і харчування, виходить на ринок США, повідомляє Forum Daily.

В Америці організація буде працювати під новим брендом MyWayDNA, який на першому етапі буде розробляти дієти для жителів Нью-Йорка, Лос-Анджелеса і Сан-Франциско. Американці зможуть на основі генетичних даних, результати яких вони вже отримали від популярної біотехнологічної компанії 23andMe, отримати дієту, розроблену спеціально для них на основі унікальних даних ДНК.

«Ми рекомендуємо тільки ті продукти, які мають життєво важливе значення для вашого здоров’я на основі вашого профілю ДНК. Ми пропонуємо рецепти приготування, які містять точні пітальні речовини, необхідні для контролю здоров’я і довголіття », – йдеться в описі продукту на Facebook-сторінці MyWayDNA.

Новий проект запускають засновниці українського стартапу Myhelix Дарія Лосєва, Руслана Шадріна і Олександра Альохіна. Проект в 2016 році заснували випускниці магістратури інституту біології КНУ ім. Т.Г. Шевченко Лосєва і Шадріна. Myhelix інтерпретує аналіз ДНК для складання індивідуальних рекомендацій по харчуванню. Сам аналіз ДНК проводить спеціалізована лабораторія.

Працює послуга так: до користувача приїжджає кур’єр, забирає пробу слини в пробірку, і відправляє її в лабораторію. Лабораторія отримує «сирі» дані по ДНК, відправляє їх Myheliх, де цю інформацію аналізують.

«Провівши ДНК-тест, ми можемо розповісти, яка генетична схильність у людини до засвоєння вітамінів, мікроелементів, жирних кислот. Є гени, які відповідають за закладку м’язових волокон, таким чином ми можемо дізнатися, до яких спортивних навантажень у людини є схильність », – розповіла виданню Українська Правда співзасновник проекту Шадріна.

Аналіз, проведений ПЛР-методом (полімеразної ланцюгової реакції), триває два тижні, після чого користувачеві видають рекомендації щодо здорового способу життя. «Ми ніколи не даємо медичних рад, адже ми не є медичним закладом. Ми можемо рекомендувати звернутися до лікаря з результатами аналізу – дієтолога, гастроентеролога і т.д. », – додала Руслана.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *