В Україні помер автор чотирьох сотень винаходів

В Україні помер автор чотирьох сотень винаходів

У віці 101 року помер видатний український науковець Борис Патон, який до останнього був головою Національної академії наук України. Про це пише Сьогодні.

За словами співробітників НАН, у Бориса Патона було захворювання серцево-судинної системи. За даними академіків, Патон востаннє був присутнім на засіданні Президії незадовго до початку карантину, але працював до останнього віддалено з дому. Поховати науковця планують на Байковому кладовищі, де спочивають його рідні – батько, мати та донька.

Нагадаємо, що Борис Патон упродовж 58 років був президентом Національної академії наук України (з 1962 року). Після проголошення Незалежності України став першим в історії, кого нагородили званням Героя України. За час своєї професійної діяльності Патон став автором понад 400 різних винаходів у сферах зварювальних процесів, металургії і технології металів. Саме під його керівництвом винайшли електрошлаковий спосіб зварювання, що стало революцією в цій сфері. Також він був головним ініціатором створення технології зварювання живих тканин, що й нині використовується в хірургії.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *