У каліфорнійській долині Napa згоріли виноградники

У каліфорнійській долині Napa згоріли виноградники

Лісові пожежі, що вирують у Північній Каліфорнії, забрали життя п’ятьох осіб, спалили сотні будинків і змусили евакуюватися понад 68 тис. місцевих жителів. Вогонь розповсюдився на 771 тисячу гектарів та вбив щонайменше шістьох людей.Повідомляє американський сайт Weather.com та ВВС.

Приблизно у 200 км на південь вогонь продовжував спустошувати відомий на весь світ виноробний регіон – долину Напа, так звану Wine country.  Регіон славиться своїми виноробнями, кухнею, ресторанами, розкішними курортами, історичною архітектурою і культурою. Там згоріло щонайменше 1000 гектарів виноградників. Зокрема, була зруйнована виноробня Chateau Boswell, а також частина льохів Burgess. Виноробня Newton Vineyard теж дужее сильно постраждала. Також пошкоджені виноробня Hourglass, Castello di Amarosa та Fairwinds Estate.

Цікаво, що причиною пожеж називають понад 12 тисяч ударів сухих блискавок. Це гроза, яка видає грім та блискавку, але більшість (якщо не всі) опадів випаровуються, перш ніж потрапити на землю. Також у штаті останній тиждень фіксують високі температури повітря. Наразі є 560 осередків займання. Через це приблизно 171 тисячі людей довелося тікати з домівок. Окрім того, евакуація застала і пацієнтів однієї з великих лікарень, будівлі якої перебували в зоні ризику.

Фахівці кажуть, що збитки поки підрахувати неможливо, оскільки в полум’ї загинули грона нинішнього врожаю, які повинні були бути зібрані в найближчі дні. Відомо, що в долині Napa знаходяться понад 450 виноробних господарств, що дають в цьому сегменті ринку приблизно половину всієї алкогольної продукції Каліфорнії, яка продається в роздріб.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *