В Україні пропонують легалізувати самогоноваріння

В Україні пропонують легалізувати самогоноваріння

Група депутатів від «Слуги народу» подали законопроект, спрямований на легалізацію виробництва самогону як для власних потреб, так і на продаж в той час, як зараз в Україні цей вид діяльності заборонено і карається штрафом до 170 грн. Про це повдомляє Інформатор.

Проект закону № 4153, зареєстрований у Верховній Раді, передбачає скасування адміністративного покарання за виготовлення самогону.

«Ця стаття з’явилася в Кодексі ще у 1987 р за часів «радянської боротьби з пияцтвом і алкоголізмом, викорінення самогоноваріння». У 1990 р так званий «сухий закон» був офіційно скасований у зв’язку з повним провалом антиалкогольної кампанії, але заборонна норма з самогоноваріння залишилася», – йдеться в пояснювальній записці законопроекту.

Депутати вважають, що ця норма є малоефективною. Штраф за самогоноваріння становить сьогодні від 51 до 170 грн, а, наприклад, за весь 2018 рік у судах розглянули лише 197 заяв на самогонників, виписавши при цьому 80 штрафів. «На сьогодні з цього питання не повинна встановлюватися відповідальність, якщо людина виключно для власного споживання виготовляє з продуктів своєї праці міцні алкогольні напої. Це його природне право, яке не може бути обмежене державою. Кожна людина має право користуватися плодами своєї праці для задоволення власних потреб», – йдеться в пояснювальній записці.

Проектом закону також пропонується скасувати покарання для тих, хто купує самогон. Санкція за це порушення становить від 17 до 85 грн. Крім того, нагадали депутати, самогонники сьогодні відчувають дискримінацію з боку кустарних виробників вина, наливок та медовух, адже їх діяльність штрафами не карається. Наразі законопроект знаходиться на розгляді комітету.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *