Через незрозумілу хворобу піддослідного, компанія Johnson & Johnson призупинила випробування вакцини від COVID-19

Через незрозумілу хворобу піддослідного, компанія Johnson & Johnson призупинила випробування вакцини від COVID-19

В американській компанії Johnson & Johnson заявили, що припиняють випробування вакцини від COVID-19, оскільки у одного з учасників експериментів виявили незрозумілу хворобу. Про це компанія повідомила на офіційному сайті.

«Ми тимчасово призупинили подальшу роздачу доз вакцини від захворювання COVID-19, що викликане коронавірусом в рамках всіх наших випробувань, включаючи третю фазу, через незрозуміле захворювання в учасника випробувань», – відзначили в компанії. На даний момент симптоми хвороби і поточний стан учасника експериментальної програми не розголошуються.

Відомо, що перевірку і оцінку стану хворого учасника окрім медичних фахівців, проводить Незалежний комітет з моніторингу даних і безпеки суб’єктів дослідження (DSMB). Згідно з інформацією в електронній науковій бібліотеці medRxiv, створювана Johnson & Johnson вакцина викликала стійку імунну відповідь при першій фазі і першому етапі другої фази клінічних випробувань.

За повідомленням компанії, у дослідженні беруть участь 60 тисяч добровольців в восьми країнах на трьох континентах: Аргентина, Бразилія, Колумбія, Мексика, Перу, США, Чилі і ПАР. За заявою Johnson & Johnson, якщо вакцина компанії доведе свою ефективність і безпеку, то перші партії будуть доступні для сертифікації вже на початку 2021 року.

Нагадаємо, що розробкою вакцини в США, крім Johnson & Johnson, займаються також британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca спільно з вченими з Оксфордського університету (Велика Британія), американська біотехнологічна компанія Moderna, а також компанії Merck і Pfizer.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *