«Я був в’язнем у США»: підліток з України возз’єднався з тіткою в Каліфорнії після місяців випробувань

«Я був в’язнем у США»: підліток з України возз’єднався з тіткою в Каліфорнії після місяців випробувань

16-річний український біженець пройшов через місяці випробувань, щоб возз’єднатися з тіткою в Каліфорнії, пише CBS News.

Боротьба громадянки США українського походження за порятунок свого 16-річного племінника із зони бойових дій нарешті завершилася обіймами.

Марина Сейфі працювала над тим, щоб перевезти Іллю Прахіна жити до неї в Bay Area з кінця лютого. Його батьки не можуть виїхати з Одеси, адже сестра Сейфі – поліцейська, а чоловікам старше 18 років заборонено залишати країну. Тому вони посадили Іллю на потяг до польського кордону, куди за ним прилетіла тітка з США. Саме тоді вона повідомила, що посольство США відмовило підлітку у візі. На той час у США не було програми для українських біженців, які тікали від війни.

«Коли ми прийшли до американського посольства, вони просто відмовили нам, — розповідала жінка журналістам ще в березні. — Америка, країна вільних людей, а я, вільна людина, не можу вивезти єдиного племінника із зони бойових дій. Це реальність. Як так?»

Єдиним іншим виходом для хлопця був перетин кордону з Мексикою. Чоловік Марини, Біджан, полетів до Польщі, потім подорожував з Іллею через Іспанію, Колумбію і, нарешті, дістався Тіхуани, Мексика, де Марина зустрілася з ним і благала прикордонників США дозволу провезти його до Каліфорнії. Їм відмовили.

«Це було жахливо. Я була сумна, стурбована, надзвичайно зла. Надзвичайно. Я була розлючена на систему», – згадує жінка.

Тоді чиновники розлучили їх і відправили її племінника спочатку до ізолятора, а потім до притулку. 16-річний хлопець чекав тижнями, не знаючи, що буде далі.

«Це було, як у в’язниці, — каже Ілля. — В’язниця, але для дітей. [Вони] можуть просто робити зі мною все, що завгодно, тому що в мене немає документів. Я тут не людина. Я в’язень».

Фото: кадр відео cbsnews.com

Мелісса Адамсон, адвокат Національного центру молодіжного права, відвідала притулок, де перебували Ілля та інші неповнолітні українці.

«Заклад дуже маленький, його оточено металевим ланцюгом. Усі двері та вікна всередині мають сигналізацію. Зеленого простору на вулиці немає», – розповіла вона.

Але Ілля тепер нарешті вільний і в безпеці після довгої подорожі. Тато хлопця сказав Марині, що буде вдячним їй до кінця життя за те, що врятувала його дитину. Розповідаючи про це журналістам, жінка плакала.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *