Співзасновник Amnesty International подав у відставку через упереджений звіт про Україну

Співзасновник Amnesty International подав у відставку через упереджений звіт про Україну

Співзасновник Amnesty International (AI) Пер Вестберг заявив виданню Svenska Dagbladet (SvD), що не погоджується з тим, як організація критикує українців за захист від російських окупантів, і оголосив про свою відставку. Про це повідомляє TVP World.

Вестберг сказав, що він був членом Amnesty International майже 60 років, але через заяви організації щодо війни в Україні він з важким серцем вирішив припинити свою тривалу та приємну участь в організації.

Визнаний член Шведської академії – органу, що присуджує Нобелівську премію – а також письменник і колумніст Svenska Dagbladet, він не єдиний високопоставлений член AI, який пішов у відставку через публікацію нещодавнього звіту, що пролунав з антиукраїнським ухилом.

У п’ятницю глава українського офісу АІ Оксана Покальчук оголосила про свою відставку, посилаючись на доповідь, у якій критикувалася українська армія. Вона висловила жаль стосовно того, що звіт AI став інструментом російської пропаганди.

Нагадаємо, AI у своїй доповіді припустила, що українські військові порушили право збройних конфліктів, здійснюючи обстріли з густонаселених районів. АІ стверджувала, що російські атаки стали результатом дій української армії. Цей наратив потрапив у російську пропаганду та незабаром був розмножений центрами дезінформації Кремля.

Ми докладно писали про те, що заявили у AI та як на це відреагували в Україні та РФ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *