Бойові комарі: РФ знову заявила про біозброю в Україні та отримала різку критику від США

Бойові комарі: РФ знову заявила про біозброю в Україні та отримала різку критику від США

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд у четвер розкритикувала Росію за скликання засідання Ради Безпеки ООН «з єдиною метою поширення дезінформації», пише Axios.

Росія скликала зустріч, щоб висунути звинувачення в тому, що США та Україна нібито співпрацюють у розробці біологічної зброї. Постійний представник Росії Василь Небензя заявив на засіданні про те, що росіяни виявили в Україні безпілотники, що можуть поширювати комарів, заражених небезпечними вірусами.

Російські офіційні особи нещодавно підготували проект резолюції Ради Безпеки про створення комісії з 15 членів, яка займатиметься розслідуванням заяв про спільну біологічну зброю, що не отримали міжнародної підтримки.

«Хоча я вважаю, що ця зустріч є колосальною витратою часу — і ми повинні вирішити, скільки свого часу ми дозволимо Росії змарнувати — я рада, що ця Рада має шанс побачити російську дезінформаційну кампанію такою, якою вона є: спробою відвернути увагу від звірств, які російські війська чинять в Україні, і відчайдушною тактикою виправдання невиправданої війни», — сказала Томас-Грінфілд.

«Ми чуємо, що Росія б’є тривогу про те, що біологічну зброю доставлятимуть птахи та кажани, а тепер вже навіть і комарі… Росія знає, що лабораторії громадської охорони здоров’я регулярно вивчають мігруючі види тварин для оцінки та боротьби з патогенами, що передаються тваринами», — зазначила вона.

«Майте на увазі, що Росія, як птахи та кажани, не схильна дотримуватись або поважати суверенні кордони», — додала пані посол.

«Твердження Росії є абсурдними з багатьох причин, у тому числі тому, що такі види, навіть якби їх можна було використовувати як зброю, становили б таку ж загрозу для європейського континенту та для самої України, як і для будь-якої іншої країни».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *