Сенатори США закликали Білий дім надати Україні дрони Grey Eagle: що про них відомо

Сенатори США закликали Білий дім надати Україні дрони Grey Eagle: що про них відомо

Двопартійна група з 16 американських сенаторів у листі попросила адміністрацію Джо Байдена ретельно розглянути питання надання Україні смертоносних безпілотників Gray Eagle для боротьби з Росією, пише WION.

Кілька сенаторів, у тому числі республіканець Джоні Ернст і демократ Джо Манчін, які обидва є членами Комітету Сенату з питань збройних сил, висловили занепокоєння з приводу протидії США цій пропозиції та заявили, що надання озброєних безпілотників «вимагає ретельного перегляду». Група звернулася до Пентагону з проханням пояснити, чому запит України на безпілотники досі відхилено.

Безпілотник MQ-1C Gray Eagle має робочу висоту 29 000 футів. Ця спроможність може значно допомогти Україні в її обороні та «становитиме великий технологічний стрибок» для країни.

Оскільки Росія все частіше використовує безпілотники-камікадзе та націлює їх на цивільну інфраструктуру, Україна кілька разів зверталася до Сполучених Штатів із проханням надати їй складні безпілотники. Її останнім запитом були протиракети.

Хоча Пентагон публічно не висловлював своєї позиції, вважається, що відмова була вмотивована побоюваннями, що дрони можуть посилити конфлікт, і переконанням, що вони не потрібні для військових зусиль України. Крім того, є побоювання, що дрони можуть бути збиті.

Сенатори дали міністру оборони Ллойду Остіну час до 30 листопада, щоб відповісти на запит. Вони хочуть знати, чому Пентагон визнав ці безпілотники невідповідними для війни в Україні; чи можна послабити занепокоєння США щодо передачі технологій; і чи побоюється Пентагон, що запуск дронів ще більше розлютить Росію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *