Українські біженці в Каліфорнії вперше відзначають День подяки

Українські біженці в Каліфорнії вперше відзначають День подяки

До переїзду в Каліфорнію Наталія Міхнова чула про День подяки переважно з кіно. Але цього року її родина, яка переїхала з України до США, з нетерпінням чекала, щоб відсвяткувати цей день особисто, розповідає Daily News.

«Мої дочки в захваті від свята, — сказала вона. — Вони приносять нам багато інформації зі своєї школи про американську культуру та свята, зокрема Хелловін і День подяки, тож ми можемо дізнатися про них».

У лютому Міхнова була у відпустці на Шрі-Ланці з чоловіком і двома дочками, коли російські війська почали бомбити українські міста. Подружжя зрозуміло, що повертатися в Україну з дітьми небезпечно. Вони знайшли родину в Лос-Анджелесі, яка їх прийняла, та перетнули кордон у Сан-Дієго. Кажуть, що залишитися в США було б неможливо без «багатьох людей, які нам допомагали — американців, уряду — і ми дуже вдячні за це».

Відколи вона переїхала з Києва у 2015 році, Ольга Бейкер завжди підтримувала зв’язок з українською діаспорою, але цього року почала волонтерити, надсилаючи ліки та іншу допомогу в Україну та допомагаючи біженцям. Готуючись до Дня подяки, вона запросила співвітчизників-українців, які нещодавно прибули до США.

Бейкер, її чоловік Джастін і донька Міла планують прийняти чотири родини та приготувати вечерю. Бейкер упевнена, що на її столі не бракуватиме українських страв, тому що «українці ніколи не приходять з порожніми руками».

«Я відчуваю вдячність за те, що всі в моїй родині здорові та живі, — сказала вона. — За такі прості речі, як прогулянка на вулиці і те, що на нас не падають ракети, за те, що мені не потрібно відправляти свою дитину в бомбосховище, вдячність за свободу».

Для Діни Гримак, іншої української емігрантки та подруги Бейкер, це свято гірке, оскільки її чоловік Олександр воює з російськими військами в Україні, а вона та 11-річний син залишаються в Лос-Анджелесі. Коли почалася війна в Україні, чоловік поїхав з США на Батьківщину, щоб її захищати.

Є багато речей, за які вона вдячна: це люди, які зробили пожертви Україні, друзі, які підтримали її чоловіка, польська сім’я, яка відкрила свій дім для її матері після втечі з Києва. А ще Гримак вдячна за програму «Єднаймося заради України», запроваджену президентом Джо Байденом, яка дозволила тисячам біженців потрапити до США.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *