США та Україна підписали договір про розширення співпраці в кіберпросторі

США та Україна підписали договір про розширення співпраці в кіберпросторі

Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) підписало угоду з українським агентством з кібербезпеки про посилення співпраці між двома країнами в кіберпросторі, включаючи зобов’язання ділитися більшою кількістю інформації та проводити спільні тренінги. Про це повідомляє The Hill.

CISA підписало меморандум про співпрацю з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ) на тлі триваючої війни з Росією. РФ також є агресором у цифровій сфері, який атакував українські та американські кібермережі та інфраструктуру в минулому.

Угода про співпрацю сприяє обміну інформацією про кіберінциденти та створює шляхи між двома відомствами для обміну ключовими даними про критичну інфраструктуру. Вона також дозволяє проводити спільні навчання та тренування між двома відомствами.

Директор CISA Джен Істерлі заявила, що «неймовірно рада» підписати угоду з Україною.

«Я вітаю героїчні зусилля України, спрямовані на захист своєї нації від безпрецедентної російської кіберагресії, і була неймовірно зворушена стійкістю та хоробрістю українського народу протягом цієї неспровокованої війни», — сказала Істерлі.

«Кіберзагрози перетинають кордони та океани, тому ми з нетерпінням чекаємо розвитку наших існуючих відносин із ДССЗЗІ для обміну інформацією та спільного створення глобальної стійкості проти кіберзагроз», — додала вона.

Кібергрупи США та Європейського Союзу допомогли Україні захистити свою критично важливу інфраструктуру від російських хакерів і агресорів, які прагнули зашкодити економіці та функціям перед вторгненням.

Минулого місяця директор кіберкомандування США генерал Пол Накасоне повідомив, що американські кіберкоманди також співпрацювали з Україною для проведення «серії операцій» на підтримку нації.

Він не надав жодних подробиць, але коментарі свідчать про те, що США й надалі допомагали Україні проти російських кіберхакерів.

Заступник голови ДССЗЗІ України Олександр Потій заявив, що нова угода про співпрацю «представляє міцне партнерство» між країнами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *