РФ окупувала території України з природними ресурсами на суму понад $12 трлн

РФ окупувала території України з природними ресурсами на суму понад $12 трлн

Окупувавши українські території, Росія отримала контроль над родовищами енергоносіїв, металів і корисних копалин на суму щонайменше 12,4 трильйона доларів, повідомляє Ukrinform з посиланням на The Washington Post.

«Українські родовища енергетичних ресурсів, металів і мінералів на суму щонайменше 12,4 трильйона доларів зараз перебувають під контролем Росії», — йдеться у статті видання.

Зазначається, що в Україні є одні з найбільших у світі запасів титанової та залізної руди, родовища літію та величезні поклади вугілля. Разом вони коштують десятки трильйонів доларів.

За даними The Washington Post, у разі анексії окупованих Росією територій Київ втратить доступ до майже двох третин своїх родовищ, включаючи сховища природного газу, нафти та рідкоземельних мінералів, необхідних для деяких високотехнологічних компонентів.

Це, за інформацією видання, може призвести до того, що Західній Європі доведеться шукати альтернативи імпорту з Росії та Китаю.

«Крім 63 відсотків вугільних родовищ країни, Москва забрала в України 11 відсотків нафтових родовищ, 20 відсотків родовищ природного газу, 42 відсотки металів і 33 відсотки родовищ рідкоземельних та інших критичних мінералів, включно з літієм», – йдеться у статті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *